تماس با ما

شماره تماس: 42212519 -086

 

دورنگار: 42235220-086

 

ساوه- خيابان جمهوري.سه راه استقلال

 

bcsaveh@ساعات كاري شهركتاب 9 صبح تا 2ظهر

عصر 4 بعدازظهر تا 9 شبآمار کاربران

معرفي كتاب 1

 

داستاني فوق العاده جذاب و خواندني از شخصيت هايي

كه در كتابها با آنان آشنا شده و اكنون با ما زندگي مي كنند


معرفي كتاب 2

 

لذت چيزي را كه داري با آرزوي چيزي كه نداري ضايع نكن!

آنچه اكنون داري؛چيزي بوده كه زماني آرزويش را داشتي!

 

 


سعید گل محمدی از انتشار اثر جدید خود با عنوان " نیم کیلو باش ولی خودش باش" به خبرنگار شبستان خبر داد و گفت: این کتاب که ترکیبی از داستانهای کوتاه، حکایات و جملات مشاهیر جهان است با هدف خودشناسی و زدودن نقاب از چهره به رشته تحریر درآمده است .

 

 

برای مشاهده ی متن کامل به ادامه ی مطلب مراجعه کنیدسعید گل محمدی از انتشار اثر جدید خود با عنوان " نیم کیلو باش ولی خودش باش" به خبرنگار شبستان خبر داد و گفت: این کتاب که ترکیبی از داستانهای کوتاه، حکایات و جملات مشاهیر جهان است با هدف خودشناسی و زدودن نقاب از چهره به رشته تحریر درآمده است .

گل محمدی با اشاره به داستانهای متنوع در کتاب" نیم کیلو باش ولی خودت باش" عنوان کرد: از داستانهای ملانصرالدین هم در این اثر استفاده کردم. برخی از داستانها خنده دار است اما در پس خنده، حقایق زیادی را برملا می کند و انسان را به فکر وا می دارد. در پایان داستانها که غالباً یک یا دو صفحه است، نتیجه گیری روانشناسی شده است.

 

وی خودشناسی را مهمترین هدف این کتاب ذکر کرد و افزود: در این اثر هدفم این بود که به مخاطب خود بودن و برداشتن نقاب را متذکر شوم و نشان دهم که نیاز نیست افراد نقابی روی صورت داشته باشند بلکه اگر خود واقعی باشند، میتوانند به آرامش برسند.

 

به گفته این نویسنده که امسال کتابهای "فرهاد که باشی همه چیز شیرین است" و " بازیگر زندگی باشیم نه بازیچه آن" را منتشر کرده است، متاسفانه در جامعه امروزی دنیا به خصوص ایران شاهد این هستیم که آدمها خود واقعی نیستند و نقابی بر صورت دارند و در حقیقت یک نوع بازی روانی بین مردم ایجاد شده است.

 

گل محمدی با بیان اینکه خودشناسی حرف اول تمام کتب دینی و روانشناسی است، اظهار داشت: خیلی از افراد نمی دانند، خود واقعی چیست و چه توانمندی ها و استعدادهایی دارد. افراد باید خود واقعی را پیدا کنند و به منصه ظهور بگذارند و توانمندی های خود را بشناسند.

 

وی با اشاره به عدم شناخت بسیاری از افراد از خود واقعی عنوان کرد: ما ذهن داریم که می توانیم از آن به عنوان یک ابزار دستیابی به موفقیت استفاده کنیم اما خیلی ها فکر می کنند، ذهن هستند، در صورتی که ذهن تنها ابزاری است که در اختیار بشر است.

 

این نویسنده تمام مشکلات بشر را مربوط به ذهن دانست و افزود: بسیاری از افراد در زمان حال زندگی نمی کنند. موقع غذا خوردن به جای اینکه طعم غذا را حس کنند به فکر کار هستند و در موقع کار کردن نیز به مسایل دیگر فکر می کنند. در حقیقت بسیاری از افراد یا در گذشته زندگی می کنند یا در آینده زیرا ذهن آنها متمرکز در زمان حال نیست.

 

وی تصریح کرد: ذهن لذت بودن در زمان حال را از بین می برد. انسان به دنبال به دست آوردن چیزی در آینده است و خوشحالی خود را منوط به آن دستیابی می داند. انسانها با خود صادق نیست و بسیاری از کارها را به صرف اینکه او را جزو انسانهای خوب محسوب کنند، انجام می دهند. ذهن به ما وعده و وعید می دهد و با ما بازی می کند و به همین دلیل لذت بردن از زمان حال را از ما می گیرد.

 

گل محمدی با تاکید بر اینکه انسان باید ذهن را بشناسد، خاطرنشان کرد: باید بدانیم که ما ذهن نیستیم بلکه ذهن ، ابزاری در دست ماست. ما باید در فضای شهود و احساس زندگی کنیم و خود را محصور ذهن نکنیم .

 

 

 ارسال شده در مورخه : شنبه، 15 مهر ماه، 1391 توسط admin  پرینت

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

shayan1381

مرتبط باموضوع :

 «سلاخ خانه شماره پنج» نقد شد  [ سه شنبه، 19 ارديبهشت ماه، 1391 ] 864 مشاهده
 "شكوه زندگي" به عنوان كتاب ماه در پيشخوان شهركتاب  [ پنجشنبه، 7 دي ماه، 1396 ] 28 مشاهده
 شمايل لرزان قدرت در ساوه  [ دوشنبه، 27 بهمن ماه، 1393 ] 415 مشاهده
 انتشار صد و پانزدهمین شماره مجله بخارا منتشر شد.  [ سه شنبه، 2 آذر ماه، 1395 ] 162 مشاهده
 هر كشور چند كتاب چاپ مي كند؟  [ يكشنبه، 19 بهمن ماه، 1393 ] 368 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت


اشتراک گذاري مطلب